Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon
Briken Aliu

Briken Aliu

Feb 22nd 2017 @ beyoğlu

Istanbul, Turkey
I Was There
Wednesday, February 22nd, 2017
9:00 PM
beyoğlu
Istanbul, Turkey
Kapı Açılışı: 20.30
Giriş Ücreti: 10tl
Briken: 21.30 - 22.30
Aysu: 22.45 - 23.45

AYSU ÇÖĞÜR
{SOLO}

Avustralya doğumlu sanatçı, Victoria Üniversitesi Güzel Sanatlar Dans ve Tiyatro bölümünü tamamladıktan sonra eğitimine NMIT (Northern Melbourne Institute) müzik okulunda devam etti. İlk cover grubu Funk The Distance’ı kurduktan sonra 2006 da tamamı kadın sanatçılardan oluşan Aysu Souls grubuyla kendine ait bestlerle rock, caz, reggea ve soul müziklerini bir araya getirdi. Grup Avustralya çapında düzenlenen AACA National Band Competition yarışmasında birincilik kazandı.
2008’de “Proje” adını verdiği ilk EP’sini yayınlandıktan sonra Melbourne ve Avustralya çevresinde çıktığı turnelerde, dünyaca tanınan sanatçılarla birlikte uluslararası etkinliklerde yer aldı. Gotan Project, Duoud, Cirque du Soleil, Ömer Faruk Tekbilek, Groove Armada, Natacha Atlas ve Sister Bliss (Faithless) gibi isimlerle aynı sahneleri paylaştı.
2011’de prodüktör Jean Pierre Smadja (Duoud) ile Diyarlar ve Sea & Destiny adlı parçaları Babajim stüdyoda kaydetti. Bu besteler Aysu’nun Etnik ve Elektronik müziklerle ilk deneyimi oldu ve İstanbul - Melbourne arası uzun süren yolculuklarında hayat buldu.
2014’den bu yana iki tekli çalışması ‘Nuri’ ve ‘Korkunun Olmadığı Yer’ digital platformlarda yayınlandı.
Aysu kendine ait şarkıları yanı sıra bazı cover parçalarla; Etnik-Soul, Trip Hop ve Rock stillerini harmanlayarak deneysel bir sound yaratıyor. Bazen grubu Experimistän ile bazen de Tek kişilik sahnesinde loop pedalları ve gitarı eşliğinde sahne almaya devam ediyor.

BRIKEN ALIU
{SOLO}

Briken, 96 yılında Arnavutluk’tan İstanbul’a göç ettti.
Gitar çalmaya 13 yasinda basladi. 97'de Pera Güzel Sanatlar’da Ilgaz Benekay ile flamenko gitar, Serhat Özcan ile solfej çalıştı. Pera’daki aldığı eğitim, müziği algılama ve tasarlama olanağının kapılarını araladı.
Son birkaç yıldır blues, kendi besteleri ve ozgur doğaclamarıyla jazz, fusion, etnik blues gibi müzikleri harmanlamakla meşgul.

İkili Aysu'nun solo sahnesinden hemen sonra beraber sahne alacaklar.
View All Briken Aliu Tour Dates