Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Ballett 'Pähklipureja'. Balletto di Milano

Dec 2nd 2016 @ Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Tallinn, Estonia
I Was There
Friday, December 2nd, 2016
7:00 PM
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Tallinn, Estonia
Balletto di Milano / Pähklipureja

Teatrit Balletto di Milano peetakse Itaalia tantsukultuuri suursaadikuks. Tantsuteater loodi üle 30 aasta tagasi, 1998. aastast on teatri kunstiline juht Carlo Pesta. Balletto di Milano artistid on Itaalia tantsukoolide ja tantsuakadeemiate parimad kasvandikud. Balletitrupp on teinud koostööd tunnustatud kunstnike ja koreograafidega üle kogu maailma, kelle hulka kuuluvad Luciana Savignano, Carla Fracci, Oriella Dorella, Raffaele Paganini, Danys Ganio, Ruben Celiberti ning Grazia Galante. Oma kõrge tasemega on Milano balletiteater rõõmustanud publikut terves maailmas. Muuhulgas oli Balletto di Milano esimene Itaalia tantsuteater, millel avanes võimalus esineda Moskva Suure teatri laval 1999. aastal. 
Aastate jooksul on tantsuteater lavale toonud arvukalt balletiklassikat. Enim on publiku ja kriitikute heakskiidu pälvinud "Romeo ja Julia" ja "Tuhkatriinu" (koreograaf Giorgio Madia), "Chansons" ja "Soirèe Ravel...Bolèro" (koreograaf Adriana Mortelliti) ning "Pähklipureja" – andeka noore koreograafi Federico Veratti nägemuses.

Jõulumuinasjutt Pähklipureja on üks tantsuteatri populaarsematest etendustest. Värvikirev ja elegantne, lustlik ja vitaalne – need märksõnad iseloomustavad Balletto di Milano etendust, mille on teatrile omases hoogsas stiilis lavastanud Federico Veratti. Sädelev lavakujundus Marco Pestalt ulatub kirevast 20-ndate stiilist impressionistliku unenäolisuseni. Kostüümid on kujundanud Federico Veratti.