Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Al Bano Carrisi . Haapsalu Itaalia kultuuri

Jun 3rd 2017 @ Haapsalu Piiskopilinnus

Haapsalu, Estonia
I Was There
phone
Get the full experience with the Bandsintown app.
arrow
Saturday, June 3rd, 2017
7:00 PM
Haapsalu Piiskopilinnus
Haapsalu, Estonia
Legendaarse hittloo “Felicita” esitaja Al Bano annab Haapsalu Itaalia kultuuri- ja veinipäevadel suurejoonelise vabaõhukontserdi

Järgmise aasta 3. juunil esineb Haapsalu Itaalia kultuuri- ja veinipäevadel Al Bano. Esmakordselt Eestis esinev muusik tuleb siia tänuvu Haapsalus kontserdi andnud maestro Toto Cutugno soovitusel.

Al Bano alustas oma karjääri täpselt 50 aastat tagasi, 1966. a, mil ta pääses noore poisina esinema Itaalia televisiooni ja mitmetele riigi populaarsetele festivalidele. Vaid aasta hiljem plaadistas ta laulu pealkirjaga “Nel Sole”, mis saavutas esimese kolme kuuga tohutu edu, müües Itaalias üle 600 000 koopia. Vahetult pärast seda alustas ta koostööd oma tulevase abikaasa Romina Poweriga. Oma ajastu üks Euroopa kuulsamaid  armastajapaare tuli 1982. aastal välja hittlooga “Felicita”, mis jõudis hetkega Euroopa muusikaedetabelitesse ja kuulajate südametesse. Seal on nad senimaani. Al Bano laulud "Felicita", "Ci Sara", "Tu Soltanto Tu" on tänaseni romantilise itaalia muusika sünonüümid. Al Bano on oma 50-ndal lavajuubelil jätkuvalt üks hinnatumaid Itaalia muusika viljelejaid üle kogu Euroopa. Eestisse saabub Al Bano kahekümnest tippmuusikust koosneva saatebändi ja saatjaskonnaga.

Vabal ajal peab legendaarne laulja Itaalia lõunaosas omanimelist SPA-hotelli ning talle kuulub maailmakuulus veiniistandus, kust pärinevad veinid on ekspertide ja nautlejate hulgas kõrgelt hinnatud. Erikokkuleppena on Al Bano veinivalik järgmise aasta Haapsalu kultuuri- ja veinipäevadel esindatud. Meile lähim koht, kus on võimalik Al Bano istanduse viljadest valmistatud veini igal ajal nautida, on Riia vanalinnas asuv restoran Felicita. Erikokkuleppena pakutakse Al Bano veinivalikut ka 3. juuni kontserdipublikule.

Al Bano suurejooneline kontsert toimub Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis järgmise aasta 3. juunil, mil kuurortlinnas Haapsalus toimuvad järjekordsed Itaalia kultuuri- ja veinipäevad. Veinipeo raames täitub Haapsalu, mida kutsutakse ka Põhjamaade Veneetsiaks, Itaalia maitsete, suurepäraste veinide ja muusikaga. Toimuvad erinevad näitused ja degusteerimised. Igal aastal külastavad üritust tuhanded Itaalia kultuuri austajad nii Eestist kui ka välismaalt.

Käeasoleval aastal oli Haapsalu kultuuri- ja veinipäevade peaesinejaks Toto Cutugno, kelle esinemine lõi kümne aasta järel Haapsalu piiskoplinnuse absoluutse rahvarekordi. Kultuuri- ja veinipäevade publiku soe vastuvõtt oli maestro jaoks niivõrd liigutav, et Toto Cutugno soovitas isiklikult oma heal sõbral Al Banol sellest osa saada.