Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Wayne Krantz Trio "Undercover Pop Tour"

Nov 28th 2016 @ Vene Kultuurikeskus

Tallinn, Estonia
I Was There
Monday, November 28th, 2016
7:00 PM
Vene Kultuurikeskus
Tallinn, Estonia
Jõulujazz 2016
WAYNE KRANTZ TRIO (USA)
“Undercover Pop Tour”
Esmaspäev, 28. november 2016 kell 19.00 Vene Kultuurikeskus

New Yorgis baseeruv kitarrist ja helilooja Wayne Krantz on juba kolmandat aastakümmet järjekindlalt lammutanud roki, jazzi, fusioni ja bluusi vahelisi barjääre ning välja töötanud ainulaadse ja selgelt eristuva muusikalise käekirja, mida ilmestavad komplekssed rütmi- ja harmooniastruktuurid. Krantz on tuntust kogunud eelkõige fantaasiarikka improviseerijana ja tema stiilivõtted hüppavad julgelt üle instrumendile seatud piiride. Kitarristi muusikaliste partnerite nimekiri on aukartustäratav – Chris Potter, Steely Dan, Billy Cobham, David Binney, Leni Stern jpt. Tõelise muusikalise vabaduse ja laiema tuntuseni jõudis kitarrist 90ndate alguses, mil ideed ja oskused olid küpsed soolokarjääriks.

Oregonist pärit Krantz leidis tee jazzi juurde varajases nooruses, lauldes kaasa Ella Fitzgerald’i, Sarah Vaughan’i ja Billie Holiday lugudele. Otsustava lõpu lapsepõlve klaveriõpingutele tegi vaimustumine psühhedeelsest rokk-koosseisust The Sons of Champlin ja kitarrivõlude avastamine. Muusiku algseteks kitarrikangelasteks said Pat Metheny, Jim Hall ja Mike Stern ning alles ümberkolimine New Yorki viis eeskujudest loobumise ja personaalse stiili väljaarendamiseni.

Krantzi lemmikuks on kujunenud trio formaat, mis lubab klassikalise kitarr-bass-trummid koosseisu piiratud vahendite abil laiendada loomefantaasia piire. Kitarristi diskograafiasse kuulub 10 albumit, kus leidub nii vabaimprovisatoorseid ja live-tunnetusega lindistusi kui ka rangelt komponeeritud ning akustilisi plaate. Seni viimane kauamängiv, 2014. aastal ilmunud “Good Piranha/Bad Piranha” kujunes vaimukaks popmuusika tõlgenduseks – uue ja ootamatu kuue said M.C. Hammer’i, Ice Cube, Thom Yorke’i ja Pendulumi palad. Kontserdil „Undercover Pop Tour“ esitab trio Prince’i, Bob Dylani, Talking Headsi, Sonic Youthi ja teiste lugusid.

Koosseis:
Wayne Krantz – kitarr
Nate Wood – bass
Zach Danziger – trummid

http://www.waynekrantz.com