Bandsintown Logo
Sunday, November 27th, 2016
6:00 PM
„IMEILUS“

Vaatamata sellele, et vihmasest suvest on õunapuud langetanud oma viljad. Et igikeltsa alt on sulanud lahti katk. Olgugi, et liikvele on läinud tohutud rahvahulgad ja kõikjal plahvatavad pommid. Vaatamata sellele, et džinn on pudelist välja pääsenud …on maailm imeilus koht. Lavastus õnnest, õnnelikuks olemisest ja ilust. Sest keegi ei saa ära võtta neid imelisi ja uskumatuid hetki, mida igaüks meist on oma elus kogenud. See lavastus sündis erilisest ilust, mis liialdamata või ehk pisut liialdades ikkagi päästab lõpuks maailma!
Maailmas on kohti, kus jumalad veel elavad ja kohti, mille jumalad on arvatavasti maha jätnud.
Indias näib, et inimesed on õnnelikud. Kanyakumaris tervitavad erinevad rassid, rahvused ja erinevate religioonide esindajad kõik koos päikesetõusu nagu teatrietendust aplausiga. Aplausiga igapäevasele taassünniimele – valgusele.
Lavastuses on kasutatud traditsioonilist India ja kaasaegset Eesti muusikat.

Koreograafid: René Nõmmik, Tiina Ollesk
Tantsijad: Helen Reitsnik, Olga Privis, Tiina Ollesk, Tatjana Romanova, Simo Kruusement
Valguskunstnik: Airi Eras
Valgustehnik: Ants Kurist
Kunstnik: Liina Tepand
Muusika: Virko Veskoja, India traditsiooniline muusika
Video ja foto: Roman Pankratov
Toetaja: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet
Produtsent: Grete Nellis/Fine5 Tantsuteater

Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Fine5 Tantsuteater tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist "Nordstar" asutasid oma trupi. 1997. aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008 ja 2015).

Aeg ja koht:
21.november 19.00 Tallinn Vaba Lava
22.november 19.00 Tallinn Vaba Lava 
27.november 18.00 Pärnu Teatri Küün

Vaata lisaks: www.fine5.ee
Video: https://youtu.be/--7pn7oJx5o