Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon
klub Stodoła

klub Stodoła

Jan 29th 2017 @ Klub Stodola

Warsaw, Poland
I Was There
Jan
29
DE STAAT
Sunday, January 29th, 2017
6:00 PM
Klub Stodola
Warsaw, Poland
Grający alternatywnego rocka zespół De Staat ma na swoim koncie albumy “Wait For Evolution” (2009), “Machinery” (2011), “I_CON” (2013), EP-kę “Vinticious Versions” (2014), zawierającą nowe wersje wcześniej wydanych piosenek zespołu, oraz O (2016).
Zespół grał na takich festiwalach jak Glastonbury, City to City, The Great Escape, SXSW, CMJ, Iceland Airwaves, Sziget i Lowlands oraz otrzymał wiele nagród, w tym 3V12 Best Album Award, 3FM Award w kategorii Best Alternative Act czy Edison Industry Award za najlepszy rockowy album.
Kawałek Down Town z płyty „I_CON” został wykorzystany w grze FIFA 2014.
De Staat konsekwentnie prezentuje innowacyjne, prowokacyjne, zachwycające i zabawne teledyski – chociażby do takich utworów jak Witch Doctor, Pep Talk, Sweat Shop, Get It Together, Make A Call i wielu innych.
Wokalista Torre Florim zwrócił na siebie uwagę na całym świecie także solowymi projektami. Jego wersja Firestarter została wskazana przez The Prodigy na ich profilach społecznościowych jako "The best cover ever of one of our songs” i został wykorzystany w oficjalnym trailerze gry Just Cause 3.
De Staat:
Torre Florim gitara/wokal
Jop van Summeren gitara basowa
Rocco Hueting syntezatory, perkusja, gitarar
Vedran Mircetic gitara
Tim van Delft perkusja
Jako support wystąpi Zimmerman, czyli 29-letni Simon Casier, który o swoim debiutanckim albumie „The Afterglow” mówi:
"Teksty i melodie są melancholijne i często mocno ze sobą kontrastują. Jednocześnie wszystko jest tu świadome, od klimatu po aranżacje. Lubię nagrywać muzykę pełną gitarowych fajerwerków i nerwowych rytmów. Wierzę, że dzięki tym wszystkim skrajnościom, mój przekaz uderza w słuchacza jeszcze mocniej."
Simonowi (wokal/gitara) podczas koncertów Zimmerman towarzyszą:
Laurens Billiet (perkusja) i Senne Guns (syntezatory), których Simon zaprosił wcześniej do nagrywania debiutanckiego krążka.