Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon
klub Stodoła

klub Stodoła

Dec 6th 2016 @ Klub Stodola

Warsaw, Poland
I Was There
Dec
06
ANITA LIPNICKA
Tuesday, December 6th, 2016
7:00 PM
Klub Stodola
Warsaw, Poland
Anita Lipnicka powraca! 21 lipca miała miejsce premiera utworu “Ptasiek”, a to oznaczać może jedno – nowy album. Krążek pojawi się w sprzedaży w 2017 roku, jednak wcześniej artystka wyrusza w trasę koncertową pod hasłem „Na Osi Czasu”, w ramach której 6 grudnia wystąpi w Stodole.

„Ptasiek” to hołd dla zmarłego 3 lata temu przyjaciela Anity - Nicka Talbota. Poznaliśmy się w Londynie, gdy pracowałam nad płytą “Hard Land of Wonder”. Był dla mnie jedną z najważniejszych postaci niezależnej sceny brytyjskiej, podziwiałam jego natchnione kompozycje, tajemnicze teksty i rasowe w brzmieniach, niepokojące produkcje. To on wyszedł z pomysłem, bym zaśpiewała jego piosenkę. Twierdził, że jest “taka moja”... – wspomina Anita. Jednak utworu „Bluebeard” nigdy nie zdążyli dokończyć. Po śmierci Nicka Anita postanowiła zacząć śpiewać go na koncertach. Potem dopisała do niego polskie słowa. “Ptasiek” to opowieść o nieśmiertelności ideałów. O czystości uczuć i naiwności prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca (…) I tak oto Nick stał się inspiracją do polskiej wersji własnej kompozycji – urodził się z tego “Ptasiek” – podsumowuje artystka.

Na grudniowym koncercie w Stodole usłyszymy największe przeboje z ponad 20-letniej kariery Anity – zarówno te z płyt solowych, wydanych wspólnie z Johnem Porterem, jak i z repertuaru Varius Manx. Piosenkarka zaprezentuje również kilka utworów, zapowiadających nowy album studyjny. Specjalnie na tą okazję przygotowana oprawa świetlna oraz wizualizację dodadzą uroku temu, pełnemu wspomnień ale i wybiegającemu w przyszłość, wydarzeniu.