Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Ekskursioon Vanemuises

Jan 28th 2017 @ Teater Vanemuine, väike maja, Tartu

Tartu, Estonia
I Was There
Saturday, January 28th, 2017
7:00 PM
Teater Vanemuine, väike maja, Tartu
Tartu, Estonia


Andrew Lloyd Webber
OOPERIFANTOOM
Muusikal
Richard Stilgoe & Andrew Lloyd Webberi libreto põhineb Gaston Leroux' romaanil „Le Fantome de’l’Opéra“

Laulutekstid Charles Hart
Täiendavad laulutekstid Richard Stilgoe
Eestikeelne tõlge Leelo Tungal
Lavastaja Georg Malvius (Rootsi)
Muusikaline juht Tarmo Leinatamm
Dirigent Martin Sildos
Lavakunstnik Iir Hermeliin
Kostüümikunstnik Ellen Cairns (Šotimaa)
Koreograaf Adrienne Åbjörn (Rootsi)
Valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
Videokunstnik Taavi Varm

Osades Koit Toome, Hanna-Liina Võsa, Maria Listra, Kalle Sepp, Pirjo Jonas, Kristina Vähi, Reigo Tamm, German Gholami, Valter Soosalu, Lauri Liiv, Priit Strandberg, Janika Sillamaa, Merle Jalakas, Linda Kolde, Hedi Maaroos, Simo Breede, Rasmus Kull, jt.
Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp, bänd

Vanemuise teatri koostöö Andrew Lloyd Webberi kompaniiga sai alguse 2002. aastal, kui Tartu Raekoja platsil esietendus muusikal „Evita“ (lavastaja Tiit Ojasoo, kunstnik Ene-Liis Semper, muusikajuht Tarmo Leinatamm). „Ooperifantoom“ on kuues koostööprojekt Really Useful Group’iga – 2009 ja 2014 oli laval taaskord „Evita” Georg Malviuse lavastuses, 2004 „Jesus Christ Superstar”, kus eesti publik nägi peaosas esmakordselt Stephen Hansenit, lavastajatöö taas Georg Malviuselt, ja 2006 „Cats”, mille lavastas Dmitri Harchenko. Kõikide nende lavastuste muusikajuht oli Tarmo Leinatamm.
2012. aastal allkirjastas toonane Vanemuise teatri juht Paavo Nõgene Londonis järjekordse lepingu, mis andis Vanemuisele õiguse tuua välja „Ooperifantoomi“ uuslavastus. Tol hetkel oli Vanemuine kolmas teater maailmas, kellele anti õigus tuua lavale oma versioon sellest kuulsast muusikalist. Siiani oli „Ooperifantoomi“ mängitud 27 riigis üle maailma, aga ühes ja samas lavaversioonis. Tegu on vaieldamatult kõige väärtuslikuma litsentsiga, mille Vanemuine on läbi aegade omandanud – üle 130 miljoni teatrikülastuse kogunud muusikal on teadaolevalt kõige rangemalt kaitstud teatriteos. Litsentsi saamine on suur tunnustus vanemuislaste tehtud tööle.

„Ooperifantoom“ etendub eesti keeles ja Vanemuisel on õigus Eesti etendustel kasutada teose 25. sünnipäevaks loodud suure sümfooniaorkestri arranžeeringut.

Kauaoodatud esietendus toimus 4. oktoobril Vanemuise suures majas. Ettevalmistusi lavastuse sünniks tehti ligemale aasta, alates sellest, kui 2013 augustis võeti vastu lavakunstnik Iir Hermeliini ja kostüümikunstnik Ellen Cairnsi kavandid ning töökojad asusid nende alusel tööle. Vanemuise teatrijuhi Toomas Petersoni sõnul on tegemist Vanemuise ajaloo kõige keerukama ja ressurssinõudvama projektiga, mille sarnast lähitulevikus plaanis korrata pole. Esmakordselt tutvustas maailmale ooperifantoomi prantsuse kirjanik Gaston Leroux’ – tema romaan „Le Fantôme de l’Opéra“ avaldati järjejutuna 1909. aasta septembrist kuni 1910. aasta jaanuarini väljaandes Le Gaulois. Osaliselt inspireerisid romaani kirjutamist 19. sajandil Pariisi ooperis ka tegelikult asetleidnud sündmused. Tänaseks on originaalromaani varjutanud paljud järgnenud lava- ja filmiversioonid, mille hulgast on tuntumad 1925. aastast pärinev tummfilmiklassikasse kuuluv teos Lon Chaney’lt ja Rupert Julianilt ning loomulikult Andrew Lloyd Webberi 1986. aastal loodud lummava ja unustamatu kõlaga muusikal.

Esietendus 4. oktoobril 2014 Vanemuise suures majas ja 30. oktoobril Nordea Kontserdimajas.
Eesti keeles, inglise- ja soomekeelsete tiitritega.


Tartu etendustel sooduspilet pensionäridele, õpilastele, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikele. Soodustust tõendav dokument peab olema etendusel kaasas!
Rõdul võimalik osaline piiratud nähtavus.
Ostetud pileteid ei vahetata ega osteta tagasi!

Tallinna etendustel Nordea Kontserdimajas algab põranda numeratsioon 3. reast,
põranda 3.-24. rea äärekohtadel ja rõdudel võimalik osaline piiratud nähtavus.
1. rõdu 1. rea kohad 1-59 ning 2. rea kohad 1-11 ja 47-57 on piiratud nähtavusega (nähtavust võib segada piire, mis on paigaldatud rõdu servale ohutuse tagamiseks).
Etenduse piletile Tallinnas lisandub Nordea Kontserdimaja teenindustasu 0.50 eurot.
Ostetud pileteid ei vahetata ega osteta tagasi!