Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Muusikaline komöödiateater

Dec 16th 2016 @ Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Tallinn, Estonia
I Was There
Friday, December 16th, 2016
7:00 PM
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Tallinn, Estonia

 

FRANZ LEHAR – kaks muusikalist šedöövrit Tallinnas

Preemia „Kuldne Mask” mitmekordne laureaat Sankt-Peterburi Muusikaline komöödiateater

http://web.muzcomedy.ru
http://www.fortius.ee

Viimase kahe aasta jooksul on Sankt-Peterburi Muusikaline komöödiateater toonud festivalile „Kuldne Mask” kaks muusikali – „Chaplin” ja „Jekyll & Hyde”. Publik on väärikalt hinnanud nii teatri kunstilist taset, lavastaja tööd kui ka lauljate vokaalseid võimeid.
Teater toob ESMAKORDSELT EESTISSE operetid koos orkestri, koori ja balletiga.

Kaks õhtut Franz Lehari imekauni muusika seltsis on tõeline pidupäev melomaanidele ja teatrisõpradele. „Operettide kuningannaks” nimetatud „Lõbus lesk” ja muusikalise partituuri poolest ooperiga võrreldav „Krahv Luxemburg” näitavad publikule Lehari mitmekülgsust, tema teravmeelsust, elurõõmu, lüürilist ja sügavamat poolt, kus helilooja suudab imeliselt muusikas väljendada tõsist konflikti.

KRAHV LUXEMBURG
Operett kolmes vaatuses

Lavastaja – Vene riikliku preemia laureaat Igor Konjajev
Muusikajuht ja dirigent – Venemaa teeneline kunstnik Andrei Aleksejev
Kunstnik-lavastaja – Martins Vilkarsis (Läti)
Kostüümikunstnik – Ilse Vitolinja (Läti)

Operett „Krahv Luxemburg”, mille F. Lehar kirjutas 4 aastat pärast menukat „Lõbusat leske”, muutus publiku seas samuti ääretult populaarseks. Esmalavastunud 12. novembril 1909 Viini teatris „Theater an der Wien”, on operetti vahetpidamata võetud erinevate suurteatrite repertuaari. Venemaal toimus „Krahv Luxemburgi” esietendus juba 1909. aasta talvel teatris „Talvine buff”.

Karneval Pariisis. Kunstnik Rene von Luxemburgi ateljees lõbutsevad boheemlased. Järsku saabub jalustrabav uudis: lauljanna Angele Didier, kes on pea segi ajanud kogu Pariisil, kavatseb abielluda ühe vana vürstiga. Vürst ise pole aga ebavõrdsest abielust sugugi huvitatud, mistõttu pakub vanahärra tehingut Renele, samuti krahvile. Tehingu järgi saaks Rene vanalt vürstilt korraliku rahasumma, kui ta abiellub inkognito vürsti armukesega. Rene plaan on astuda Angele’iga üheks päevaks abiellu ja siis lahutada, millisest ratsukäigust Angele omakorda võidaks krahvinna tiitli. See võimaldaks vanal vürstil abielluda talle seisusekohase preilnaga kõrgseltskonnast. Kõik võikski minna nii nagu plaanitud, kui juhuslikult ei lendaks sealt läbi Cupido, kelle nool tabab krahvi ja tulevast krahvinnat nende kohtumise esimesest silmapilgust...

Kooligruppidele ja kollektiividele kehtib erihind.
Info irina@fortius.ee