Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Muusikaline komöödiateater

Dec 15th 2016 @ Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Tallinn, Estonia
I Was There
Thursday, December 15th, 2016
7:00 PM
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Tallinn, Estonia

 

FRANZ LEHAR – kaks muusikalist šedöövrit Tallinnas

Preemia „Kuldne Mask” mitmekordne laureaat Sankt-Peterburi Muusikaline komöödiateater

http://web.muzcomedy.ru
http://www.fortius.ee

Viimase kahe aasta jooksul on Sankt-Peterburi Muusikaline komöödiateater toonud festivalile „Kuldne Mask” kaks muusikali – „Chaplin” ja „Jekyll & Hyde”. Publik on väärikalt hinnanud nii teatri kunstilist taset, lavastaja tööd kui ka lauljate vokaalseid võimeid.
Teater toob ESMAKORDSELT EESTISSE operetid koos orkestri, koori ja balletiga.

Kaks õhtut Franz Lehari imekauni muusika seltsis on tõeline pidupäev melomaanidele ja teatrisõpradele. „Operettide kuningannaks” nimetatud „Lõbus lesk” ja muusikalise partituuri poolest ooperiga võrreldav „Krahv Luxemburg” näitavad publikule Lehari mitmekülgsust, tema teravmeelsust, elurõõmu, lüürilist ja sügavamat poolt, kus helilooja suudab imeliselt muusikas väljendada tõsist konflikti.

LÕBUS LESK
Operett kahes vaatuses

Lavastaja – Miklos Szinetar (Ungari)
Kunstnik – Miklos Fehir (Ungari)
Kostüümikunstnik – Fanni Kamenes (Ungari)
Ballettmeister – Laszlo Petho (Ungari)

See on maailma üks populaarsemaid operette ja Lehari kuulsaim teos. „Lõbusa lese” teravmeelsust ja elujaatavat lüürikat hindavad kõrgelt nii laiad publikumassid kui ka paljud asjatundjad. Näiteks Sergei Rahmaninov kirjutas 1907. aastal: „Täiesti uus teos, aga ikkagi geniaalne. ... Suurepärane”.

Paljud kriitikud ja muusikasõbrad on võrrelnud Lehari 1900-ndate alguse muusikat Puccini teostega. Helilooja ise arvas, et „Lõbusa lesega” leidis ta oma stiili, mille poole oli püüelnud. „Minu eesmärk on operetti väärtustada,” kirjutas ta. „Vaataja peab saama kaasa elada, mitte lihtsalt totrusi kuulama”. „Lõbusa lese” esmalavastus oli aastal 1905, millega algas Lehari ülemaailmne kuulsus.

Süžee.

Väikest Monteverdo Vabariiki ähvardab oht. Selle riigi kullafond – 20 miljonit – kuulub noorelt leseks jäänud Hanna Glawarile. Kui Hanna peaks nüüd välismaalasega abielluma, ootab Monteverdot ees pankrott. Sellisel „äreval” taustal sündmused toimuvadki. Riigitegelased seavad endale eesmärgiks hoida lesest eemal kõik välismaalased, et tema miljonid ei läheks kaasavaraks mõnele teisele riigile. Kodumaa päästmise missiooni eesotsa asub Monteverdo saadik Pariisis parun Zeta. Kuuldused Hanna miljonitest levivad kulutulena ja see ajab mehed hulluks, kõik soovivad pretendeerida lese uue abikaasa auväärsele kohale. Lese enda väljailmumine kütab veel enam kirgi. Samal ajal, kui kogu riik tegeleb tema mehelepanemisega, kohtab Hanna oma eluarmastust Danilot. Danilo on võluv, mehelik ja irooniline, kuid siin on üks suur „aga” – ta ei soovi abielluda mitte miljonite, vaid armastuse pärast.

Kooligruppidele ja kollektiividele kehtib erihind.
Info irina@fortius.ee