Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

Juubelikontsert

Nov 27th 2016 @ Jõhvi Kontserdimaja

Jõhvi, Estonia
I Was There
phone
Get the full experience with the Bandsintown app.
arrow
Sunday, November 27th, 2016
5:00 PM
Jõhvi Kontserdimaja
Jõhvi, Estonia
Juubelikontsert - 50 aastat laval!  

Legendaarne vokaal-instrumentaalansambel “Поющие гитары” - nad olid esimesed ja jäid parimateks! 
Legendaarse VIA “Поющие гитары” hitte lauldakse Venemaal juba 50 aastat! “Поющие гитары” on unikaalne kollektiiv! Esimene Nõukogude Liidu vokaal-instrumentaalansambel on endiselt noor, selle kontserdid aga laevad optimismiga ja ühendavad juba kolme põlvkonna esindajaid! 

Millest tuleb kontsert, küsite? "Videvikust", "Leningradist", kus "Inimesed kohtuvad" ja "Sinine härmatis langes traatidele", "Jalgratturite laulu" meloodia saatel lendab teie juurde "Paks Karlsson" ja laulab "Pole sinust ilusamat"! Jah, "Laul- see on peamine, sõbrad"! ja selle "Vaevumärgatav ilu" on kallim kõikidest kaasaegsetest šlaagritest.

Nii ka täna, palju aastaid hiljem, on meeldiv meenutada nende esituses kõlavaid armastatud laule. Näiteks sedasama laulu jalgratturitest, kus "raske oli inimesel kümme tuhat aastat tagasi", või mis "juhtub, kui armutakse" "Ööbikuserenaadist" või "Pole sinust kaunimat". Lisaks rohkelt virtuoosseid kitarriteemasid soolovariatsioonidega instrumentaalteostes "Apatšid" ja "Toreero", "Sinilind" ja "Mustlanna".

Muusikakollektiiv “Поющие гитары” loodi 1966. aastal. Teda võib tõesti pidada järgnevate VIA-de alusepanijaks. Ideeloojaks oli Anatoli Vassiljev. “Поющие гитары” oli esimene pop-kultuurist kantud kollektiiv Nõukogude Liidu lavadel. Selle koosseisu kuulusid kutselised muusikud ja andekad iseõppijad. “Поющие гитары” hakkas kontsertidel esimesena kasutama valgusefekte ja korraldama teatraliseeritud show´d. Kollektiiv oli etaloniks suurele hulgale järgijatele ja jäljendajatele. “Поющие гитары” lavastas esmakordselt tollasel kodumaisel estraadil rockooperi "Orpheus ja Eurydike".  

Erinevatel aastatel töötasid selles kollektiivis Juri Antonov, Albert Asadullin, Irina Ponarovskaja ja paljud teised kuulsused. Ansambli programm koosnes stiili poolest erinevatest kompositsioonidest, ühest küljest tuli laulda sõjavastaseid ja nõukogude heliloojate kohustuslikke laule, vene rahavalule, teisest küljest laulsid nad The Beatles´i ja teiste populaarsete välismaiste ansamblite hitte. Muusikute kollektiiv tuli nii ühe kui teisega edukalt toime.

"Поющие гитары " oli nõukogude estraadi teerajaja, kellest sai alguse nimetus VIA. Selle ansambli populaarsus Nõukogude Liidus 60-date aastate lõpus oli vaieldamatu ja võrrelda võiks seda ehk vaid The Beatles´i eduga. Just nemad olid eeskujuks suurele hulgale ansamblitele, kes otsustasid valida sama tee. “Поющие гитары” professionaalsele tasemele suutsid tõusta küllalt vähesed - gruusia ansambel "Orera", valgevene ansambel "Pesnjarõ" ja veel mõned kollektiivid. Ülejäänud VIA-d jäid tunduvalt madalamale tasemele.

See on kollektiiv, kelle laulude saatel meist paljud kasvasid. Nende kompositsioonide saatel palusime daame põksuva südamega tantsule kultuurimajade saalides ja parkides, daamid aga vastasid meie kutsele. Ansambel, mille laulud said superhittideks, kõlab ka täna sama kaasaegselt nagu meie noorusaastatel. Publik kuulab vaimustusega ja laulab kaasa armastatud laule - "Sinine härmatis", "Laul - see on peamine, sõbrad", "Sa lahkud - nagu rong", "Üllatus" ja paljusid teisi. Ansamblile kirjutasid laule parimad heliloojad ja poeedid - M. Tariverdijev, J. Jevtušenko, J. Antonov, I. Reznik ja teised. Kogu oma aktiivse loomingulise tegevuse jooksul lasi VIA "Поющие гитары" välja enam kui 10 plaati ja singlit.

See on meist paljude imeline noorus. Möödunud sajandi 60-date lõpus, 70-date alguses olid nad noored, andekad ja väga populaarsed eriplaaniliste laulude ja instrumentaalmuusika esitajad. Vaatamata sellele, et nii muusikariistad kui aparatuur olid tollal primitiivne, kõlas kõik nende esituses kõrgel tasemel. Praegu midagi taolist enam ei leia. Need "vanakesed" annavad silmad ette suurele hulgale kaasaegsetele rock-ansamblitele.

Täna taas nagu varem on VIA “Поющие гитары” esimene ja populaarsuse tipus. Taas on ansambli laulud publiku seas populaarsed. Taas koguvad nad täissaale. Möödunud aegade laulud kõlavad täna nii kaasaegselt, justkui polekski olnud lahusoleku aastaid. 

Ehk, nagu ütles ansambli “Поющие гитары” loomingu kohta oma teleintervjuus ansambli trummar Juri Sokolov: "Laul - see on meie elu!" Legendaarne “Поющие гитары” rõõmustab täna nii nagu vanasti oma austajaid muusikaloomingu ja lauludega.
Praegu käivad ansambli kontsertidel mitte ainult nende paljud endised austajad, vaid ka noored, kes tunnevad Venemaa estraadiklassikaks saanud laule. Nende laulude hulgas on sellised nagu: "Videvik", "Pole sinust ilusamat", "Sinine härmatis", "Ööbik", "Pühapäev", "Kümme päeva", "Vaprad mehed", "Sinuni on kaks sammu", "Inimesed kohtuvad", "Vaevumärgatav ilu", "Paks Karlsson" ja paljud teised.

http://www.poushie-gitary.ru