Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

ERSO

Mar 24th 2017 @ Estonia kontserdisaal, Tallinn

Tallinn, Estonia
I Was There
Friday, March 24th, 2017
7:00 PM
Estonia kontserdisaal, Tallinn
Tallinn, Estonia
ŠOSTAKOVITŠ JA ALEKSEJEV

24. märts 2017 kell 19 — Estonia kontserdisaal
Sarja MAESTRO III kontsert

Dmitri Šostakovitš (1906–1975)
Sümfoonia nr 13 b-moll “Babi Jar”, op. 113 (1962)

Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent  NIKOLAI ALEKSEJEV

Dmitri Šostakovitši 13. sümfooniat, mis on loodud Jevgeni Jevtušenko tekstidele, tuntakse ka “Babi Jari” nime all. Teose esimese osa aluseks on samanimeline, rahvusvahelist sensatsiooni tekitanud antisemitismi-vastane luuletus. “Kõik minu sümfooniad on hauakivid. See kivi on püstitatud natside genotsiidi ohvrite mälestuseks,” on helilooja öelnud oma 1962. aastal bassile, meeskoorile ja orkestrile kirjutatud teose kohta.
Kontserdi avateoseks on Šostakovitši harva kõlav vokaaltsükkel Puškini tekstidele, mis haakub suurepäraselt 13. sümfooniaga, käsitledes selliseid teemasid nagu reetmine, kaotus ja mälestused. 
Soleerib Moskva Suure Teatri solist, arvukate rahvusvaheliste konkursside laureaat bass Pjotr Migunov. Juhatab ERSO endine peadirigent, kauaaegne Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestri dirigent Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides. Viimati kõlas Šostakovitši 13. sümfoonia ERSO esituses 2009. aasta sügisel, kui Nikolai Aleksejev alustas sellega oma viimast hooaega ERSO peadiri¬gendina.