Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

ERSO lõunakontsert

Feb 15th 2017 @ Estonia kontserdisaal, Tallinn

Tallinn, Estonia
I Was There
Wednesday, February 15th, 2017
1:00 PM
Estonia kontserdisaal, Tallinn
Tallinn, Estonia
MOZART JA PARIIS

15. veebruar 2017 kell 13 — Estonia kontserdisaal

Olivier Messiaen (1908–1992)
“Hymne au Saint Sacrament” (1932/1943)

Claude Debussy (1862–1918)
Kolm sümfoonilist eskiisi “Meri” (“The Sea”; 1903/1905)

Maurice Ravel (1875–1937)
Klaverikontsert G-duur (1931)
Teine süit koreograafilisest sümfooniast “Daphnis ja Chloe” (1912)

JEAN-EFFLAM BAVOUZET (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent ARVO VOLMER

Jean-Efflam Bavouzet on oma põlvkonna üks hõivatumaid ja auhinnatumaid pianiste maailmas, kes on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Pierre Boulez, Andrew Davis, Vladimir Jurovski, Vassili Petrenko, Daniele Gatti, Valeri Gergijev, Neeme Järvi, Andris Nelsons, Ivan Fischer jpt. Bavouzet’ rahvusvaheline karjäär sai alguse 1995. aastal, kui Sir Georg Solti, kelle viimaseks avastuseks Bavouzet’d on nimetatud, kutsus ta soleerima Pariisi orkestri ette. Järgnesid peapreemiad rahvusvahelisel Beethoveni konkursil Kölnis ja noorte kontsertartistide konkursil New Yorgis. 2012. aastal pälvis ta ajakirja Gramophone aasta artisti nimetuse ning sama tiitli ka rahvusvahelise muusikaajakirjanduse klassikalise muusika auhindade jagamisel.

“Tema mäng esindab seda, mida seostatakse Prantsuse klaverikooliga: selge ja täpne artikulatsioon, tasakaalukad ja elegantsed meloodiajoonised, kõla pigem vali ja kirgas kui sügav.” (Chicago Tribune, 19.10.2014)

Arvo VolmerOrkestri ees on ERSO endine kauaaegne peadirigent Arvo Volmer, kes on pikka aega olnud ka Rahvusooper Estonia, Adelaide’i Sümfooniaorkestri ja Oulu Sinfonia peadirigent ja kunstiline juht. Arvo Volmer on kolmandat hooaega Põhja-Itaalias Bolzano ja Trento Haydni orkestri peadirigent.

“Jean-Efflam Bavouzet on hetkel üks kesksemaid pianiste maailmas – tundlik ja samas jõuline, peen ja intelligentne, uskumatute võimetega, väga ulatusliku repertuaariga. See on suur õnn, et ta Eestisse esinema tuleb.” (Arvo Volmer)