Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

ERSO lõunakontsert

Jan 12th 2017 @ Estonia kontserdisaal, Tallinn

Tallinn, Estonia
I Was There
Thursday, January 12th, 2017
1:00 PM
Estonia kontserdisaal, Tallinn
Tallinn, Estonia
IVARI ILJA JA TŠAIKOVSKI

12. jaanuar 2017 kell 13 — Estonia kontserdisaal
Kestus 1 tund

Anatoli Ljadov (1855–1914)
“Kikimora”, op. 63 (1909)

Pjotr Tšaikovski (1840–1893)
Klaverikontsert nr 1 b-moll, op. 23 (1874–1875)

Sergei Rahmaninov (1873–1943)
“Sümfoonilised tantsud”, op. 45  (1940)

IVARI ILJA (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent DIMITRIS BOTINIS

“Ivari Ilja esitus on midagi sellist, mille kohta võiks öelda “kõikehaarav”, ta laseb muusikal selgelt ja väärikalt kõnelda. See interpreedile omane väärikus ning samaväärne esitus loobki tugeva, püsima jääva tõlgenduse.” (Ia Remmel, Sirp)

“Ivari Ilja on üks vähestest meie interpreetidest, kelle puhul puhttehniline “raskusjõud” on sedavõrd võimsalt ületatud, et enamasti tekib mulje vee peal kõndimisest.” (Evi Arujärv, Postimees)

Ivari Ilja on erakordse rahvusvahelise karjääriga Eesti pianist, võrratu ansamblipartner sellistele maailmakuulsatele lauljatele nagu Maria Gulegina, Dmitri Hvorostovski ja Jelena Zaremba, samuti Irina Arhipova. Ta on vaieldamatult kõige suuremale kuulajaskonnale esinenud Eesti pianist, kelle musitseerimine on kõlanud Londoni Wigmore Hallis, Queen Elizabeth Hallis, New Yorgi Carnegie Hallis ja Lincoln Center’s, Washingtoni Kennedy Center’s, Salzburgi Mozarteumis, Viini Musikvereinis, Moskva konservatooriumi suures saalis, Brüsseli Palais des Beaux-Arts’is, Milano La Scalas, Tokyo Suntori Hallis jm. Lisaks sellele on tegemist väga hinnatud klaveripedagoogi, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professoriga.

Valdavalt kuulub Ivari Ilja repertuaari romantiline muusika, eelkõige Chopini, Brahmsi ja Schumanni teosed. Tšaikovski I klaverikontserti mängis ta ERSO ees esimest korda 1980. aastal vabariiklikul pianistide konkursil Peeter Lilje juhatusel, pälvides II koha.

Kreeka dirigent Dimitris Botinis on üks Venemaa kontserdilavade tõusvaid tähti. Ta on lõpetanud Kreekas Pátra konservatooriumi viiuli ning 2011. aastal Peterburi konservatooriumi dirigeerimise erialal. Kohe pärast konservatooriumi lõpetamist võitis ta esikoha ülevenemaalisel konkursil ooperi- ja sümfooniaorkestridirigentide kategoorias ning sai Moskva filharmooniaorkestri peadirigent Juri Simonovi assistendiks. Hooajast 2015–16 on Dimitris Botinis Põhja-Kaukaasia filharmooniaorkestri peadirigent. Ta on juhatanud kõiki olulisemaid Peterburi ja Moskva sümfooniaorkestreid ning mitmeid Kreeka ja teiste Euroopa riikide orkestreid.