Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

KaRaVaNaS

Jan 8th 2017 @ Užutrakio dvaro sodybos rūmai

Trakai, Lithuania
I Was There
Sunday, January 8th, 2017
2:00 PM
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
Trakai, Lithuania

KARAVANAS

CHRIS RUEBENS ENSEMBLE
Chris Ruebens, gitara ir vokalas
Saulius Petreikis, pučiamieji
Nerijus Bakula, akordeonas

Programa
Spalvingos Ch. Ruebens džiazo kompozicijos.


„Kalbant apie programą „Karavanas“ reikėtų pradėti nuo to, kad kartais aš mėgstu sugalvoti kokią nors mažą istoriją, kuri įkvėptų kūrybai. Šios programos sumanymas – muzika, tarsi vėjyje keliaujantis karavanas, sustojantis įvairiuose pasaulio kampeliuose, leidžiantis pajausti vietos kultūrą ir dvasią. Tai ir paslaptingi Arabijos šnabždesiai, ir aistringo argentinietiško tango dvelksmas, ir svajingos prancūziškos melodijos bei ugningosios ispanų gitaros akordai, egzotiškųjų zurnos ir najaus raudos, bei klezmerių klarneto vingrybės ir braziliški akordeono pasažai. Ypač kelionių įspūdį sustiprina unikalūs tų šalių instrumentai. Svarbus indėlis siekiant ansamblio savitumo tenka jo nariui „world music“ aistruoliui Sauliui Petreikiui – nepranokstamam pūtikui, multiinstrumentininkui, liaudies muzikos žinovui, grojančiam instrumentais iš viso pasaulio ir surinkusiam stulbinamą jų kolekciją. Nepakeičiamos šioje programoje ir virtuozo Nerijaus Bakulos akordeonas bei, žinoma, net kelių gitarų skambesys“, – pasakoja Ch. Ruebensas.

„Chris Ruebens Ensemble“ muzika atspindi platų jo lyderio – belgų gitaristo Ch. Ruebenso – interesų lauką. Grupės kompozicijose galima išgirsti kone viso pasaulio garsus, pajusti improvizacinį užtaisą ir gerą akademinę mokyklą.

Kurdamas neįprastam ansambliui, suvienijusiam skirtingų žanrų atstovus, Ch. Ruebensas tęsia dar paauglystėje pradėtas paieškas, kadangi nuo 17 metų grojo ir dainavo keliose bliuzo, roko, pop- ir disko muzikos grupėse, domėjosi teatro ir muzikos sinteze. Be gitaros pamokų atlikėjas taip pat mokėsi groti fliugelhornu ir baritono ragu, ilgus metus muzikavo šiais instrumentais pučiamųjų ansamblyje. Baigęs gitaros studijas Leuveno muzikos institute Belgijoje, atlikėjas taip pat įgijo ir šiuolaikinės bei postmoderniosios muzikos specializaciją, gavo kamerinės muzikos magistro diplomą, tad nenuostabu, kad universalusis muzikas iš karto pritapo ir Baltijos gitarų kvartete, paskatinusiame jį apsigyventi Lietuvoje.

Tačiau klasikinė muzika neužgožė kitų Ch. Ruebenso interesų. Jis tebemuzikuoja savame trio, įkurtame 1999-aisiais Belgijoje, kuria kompozicijas, kuriose persipina egzotiškos kultūros ir garsovaizdžiai, sulaukdamas vis platesnio pripažinimo pasaulyje.