Bandsintown FistBandsintown Text
Search for artists and concerts
Search for artists
Hamburger Menu Icon

”Reekviem ja Miserere”. Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Apr 15th 2017 @ Pärnu Kontserdimaja

Parnu, Estonia
I Was There
Saturday, April 15th, 2017
7:00 PM
Pärnu Kontserdimaja
Parnu, Estonia
L 15 aprill kell 19 Pärnu kontserdimaja
Kontserdisari ”Peadirigendid”

”Reekviem ja Miserere”
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kavas:
Schnittke. Reekviem
Pärt. „Miserere“

Muusikahuvilised teavad väga hästi Tõnu Kaljustet kui Veljo Tormise ja Arvo Pärdi väga lähedast kaastöölist ning üht parimat interpreeti. Samas on Kaljustel erilist mõttekaaslust ka nimekate heliloojatega teistest kultuuridest.
Antud kava peateost, nõukogude perioodi ühe põnevama helilooja-avangardisti, nn polüstilistilise kompositsioonistiili looja Alfred Schnittke “Reekviemi” kui vaimulikku muusikat ei olnud võimalik salvestada Schnittke kodulinnas, nõukogude Moskvas. “Reekviemi” esimene salvestus leidis aset Estonia kontserdisaalis,Tõnu Kaljuste juhatusel, 1976.
Sel mälestusväärsel Tallinna-visiidil leidsid teineteist mõttekaaslastena Alfred Schnittke ja Arvo Pärt. Schnittke “Reekviemi” seosed leidsid hiljem tee Pärdi teosesse “Miserere”, mis on antud kava teine kaalukas teos.

Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori võidukäik Eesti ja maailma kontserdilavadel on olnud lahutamatult seotud. Kaljuste oli koori asutaja (1981) ning peadirigent (aastani 2001). EFK-ga ja samuti Kaljuste poolt koorile partner-orkestriks asutatud Tallinna Kammerorkestriga on koos ringeldud üle mandrite, salvestatud kõrgeimaid auhindu pälvinud plaadistusi (sh Grammy 2014).

Eesti Kontsert koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga