Bandsintown
get app
Sign Up
Log In
Sign Up
Log In

Phone icon
Get App
Artists & VenuesPromotersHelp
PrivacyTerms
Madame Tickets, Tour Dates and Concerts
Madame Tickets, Tour Dates and Concerts

Madame

6,320 Followers
• 15 Upcoming Shows
15 Upcoming Shows
Never miss another Madame concert. Get alerts about tour announcements, concert tickets, and shows near you with a free Bandsintown account.
Follow
No upcoming shows in your city
Send a request to Madame to play in your city
Request a Show
Madame's tour

Bandsintown Merch

Live Collage Sweatshirt
$45.00
Rainbow T-Shirt
$30.00
Circle Beanie
$20.00

About Madame

There are at least two artists named Madame--the Polish group specified below, and a Quebecois band.

1. Madame - polska nowo-falowa grupa muzyczna, istniejąca w latach 1984-1986.

Powstała w Warszawie 1984 roku z inicjatywy Robert Gawlińskiego (śpiew) we współpracy z Jackiem Perkowskim pseudonim "Perkoz" (gitara elektryczna, później w T.Love), Krzysztofem Dominikiem (instrumenty perkusyjne, później menadżer Hey) i Piotrem Jóźwikiem (gitara basowa). Na przestrzeni lat w grupie występowali również gitarzysta Robert Sadowski, a także basiści Leszek Biolik (później Republika) i Tomasz Jaworski pseudonim "Kciuk" (później m.in. zespół Tadeusza Nalepy) oraz perkusista Sławomir Słowiński.

Pierwszy ważny koncert dla zespołu (już z Sadowskim) miał miejsce w 1984 roku w Jarocinie gdzie grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki” konkursu. Muzycy wystąpili również na łódzkim Rockowisku ’84 oraz poznańskiej Rock Arenie ’85. w 1985 roku wzięli udział w Rock Opolu. Swój jedyny album zespół nagrał w 1986 na żywo w warszawskim klubie "Remont" (kiedy Gawlińskiemu i Sadowskiemu towarzyszyli Kciuk i Słociński). Album „Koncert” ze względu na zaginięcie taśm ukazał się dopiero po trzynastu latach. Cecha charakterystyczną „Koncertu” okazało się zimne, niemal odhumanizowane brzmienie.

„Koncert” dokumentuje ostatni koncert zespołu, grupa rozpadła się jeszcze w 1986 roku. Muzycy Madame ponownie współpracowali dopiero przy okazji nagrywania solowej płyty Gawlińskiego „X” z 1998 roku.

Grupie Madame poświęcono fragment filmu „My Blood Your Blood” telewizji BBC o polskim rocku.
________________________________________

Zespół powstał w grudniu 1982 roku na Sylwestra w składzie: Robert Gawliński (śpiew), Jacek "Perkoz" Perkowski (wtedy miał ksywkę "Perełka") - gitara, Piotr "Józek" Joźwiak - bas, Krzysztof Dominik - perkusja. Pod koniec 1983 zamiast "Perełki", który poszedł do Azylu P, przyszedł Robert Sadowski.
Poczatkowo Madame grała muzykę lekko popową. W 1984 roku w Jarocinie zagrali w dniu zatytulowanym "Czy POP nas zje?". Zaprezentowali wtedy trochę numerów "nowofalowych" i trochę starszych, w których odnaleźć można było ślady Kajagoogoo, czy Eurythmics. Wtedy w Warszawie istniało wiele zespolów, które wyglądały kolorowo - trochę jak Oddział Zamknięty skrzyżowany z The Cure, a grały lżejszą muzykę z elementami nowej fali, new romantic i muzyki w stylu The Police. Przykładem są Roxa, ZOO czy Szklany Markiz albo pozniej O' Ya.
Po podjęciu współpracy z Chełstowskim muzyka Madame zmieniła się. Zaczęli grać w klimatach Made In Poland, czy Variete - czyli muzykę inspirowana dokonaniami Joy Division.Sadowski - skądinąd znakomity muzyk i fan Hendrixa - ograniczał się w Madame do grania akordów. Gitarzysta nastawił się na brzmienia. W 1984 używał głównie flangera i chorusa, natomiast w 1985 często można go było spotkać grającego na syntezatorze gitarowym Roland. Początkowo pożyczal go od Aya RL, a później kupił sobie własny.
W pewnym okresie czasu Gawliński bywał częstym gościem Igora Czerniawskiego i ten poprosił go o napisanie tekstu do jednego z jego kawałków. Tak powstał "Wariant C", który znalazł się na pierwszej (czerwonej) płycie grupy Aya R.L.
Jakoś chyba w 1985 roku Krzysiek Domink został powołany do wojska i koncerty Madame stanęły pod znakiem zapytania. Jednak po dwóch tygodniach "świrowania" udało mu się wyjść. Wrócił akurat na dość ważny koncert zespołu w Stodole w W-wie. Obcięty był prawie na zero. Podobno, gdy zespół żegnał Dominika, obiecali mu, że nie wezmą innego bębniarza i będą grać z automatem. Podobna historia z wojskiem trafiła sie niedługo "Józkowi". Ale on nie załatwil tego odpowiednio i musiał odpracowywać wojsko. Przez to nie miał czasu na granie i w rezultacie podziękowano mu za współprace. Natomiast Dominik odszedł sam w 1986 roku. Dla niego zespół zaczął grać za ciężko, za bardzo dołująco. Był zdania, że Gawliński powinien grać muzykę bardziej komercyjną. Już wtedy miał w sobie żyłke menadżerska... później dał się poznać jako zarządzający sprawami Hey i Nosowskiej. Po Madame grał przez chwilę w Maanam, a potem zupełnie zrezygnował z kariery muzyka.
Nie było basisty, więc na basie zaczął grać Gawliński (przedtem grywał na tym instrumencie w zespole Gniew), a nowym perkusistą został Sławek Słociński.
Zespół wydał single w Tonpressie i płytę LIVE, która ukazała się dopiero po trzynastu latach. Na basie zagrał gościnnie -Tomasz "Kciuk" Jaworski. Materiał na płytę nagrany został w Rivierze w W-wie w dniach 3-4 października 1986. Muzycy sesyjni w nieznacznym stopniu zmienili brzmienie Madame. Sadowski i Gawliński utrzymali ich w ryzach i zmusili do odgrywania własciwych dźwieków i rytmów.
W wywiadzie dla Magazynu Muzycznego 1989/02 Gawliński tak mówi o rozpadzie Madame: Głównym powodem naszego rozstania był mój konflikt z Robertem Sadowskim na tle artystycznym. Powoli oddalaliśmy się od siebie tak konsekwentnie, iż znaleźliśmy się w zupełnie innych światach. Coraz trudniej było nam znaleźć wspólny język. Robert starał się podporzadkować mnie swoim koncepcjom, ideologiom, swojemu myśleniu. Coraz częściej odrzucał on moje teksty, proponując w zamian swoje, złożone z fragmentów moich myśli. Gdy odszedł perkusista Krzysztof Dominik kryzys sie pogłębił. Ze swoim fatalizmem i obsesyjnym katastrofizmem nie sprzyjał dobrej atmosferze także nowy bębniarz Sławek Słociński. Coraz trudniej było zdobyć się na kompromis., czułem się osaczony. Musiałem odejść, ale zostawiłem nazwę, żeby łatwiej było im funkcjonować. Nie wykorzystali tego. Gdy Gawliński udzielał tego wywiadu, był już wokalistą zespołu Opera, który oprócz niego tworzyli członkowie byłej Republiki. Po jego odejściu w kapeli zaczął śpiewać Jarek Wajk, ale jakoś nic z tego nie wyszło i zespół sie rozpadł...
Później Sadowski grał m in w grupach Deuter, Houk, Kobong. Gawliński śpiewał w Made in Poland, Didet Bidet, Zlotousty i Anioly (Gogo Szulc - perkusja, Marcin Ciempiel - bas, Marek Jackowski - gitara) aż wkońcu założył Wilki.

2. Fondé à Alma à la fin de 1982 autour de Michel Gatignol, Jacques Marchand et Roger Boudreau, Madame s'établit à Montréal l'année suivante et atteint la finale du concours L'empire des futures stars organisé par la station de radio CKOI-MF. Après avoir recruté trois autres musiciens, Madame se fait remarquer lors du spectacle de la relève RIDEAU en mai 1985. La chanson "On veut pas payer" fait belle figure au palmarès et amène la sortie d'un premier album et une tournée du Québec.

Madame remporte le Félix du groupe francophone de l'année au Gala de l'ADISQ de 1986. Puis Boudreau, Gatignol et Marchand poursuivent l'aventure à trois et lancent l'album "Eldorado en 1987 qui connaît un certain succès avec les chansons "Propriétaire" et "Tous les jours" et leur amène de nouveau le Félix du groupe francophone de l'année en 1988.

Musique Plus diffuse en 1990 un spectacle que le groupe donnait peu de temps auparavant au Club Soda de Montréal. L'album "Wéké!", lancé en 1991, présente une facette plus rock du groupe, qui participe cette année-là aux Francofolies de Montréal, puis à celles de La Rochelle à l'été 1992. Après la sortie de "Le beau pays" en 1994, Madame effectue une tournée d'un an avant d'effectuer une remise en question qui amène le départ de Jacques Marchand. Après avoir été choisi pour interpréter une adaptation de la chanson "Mini, mini, mini" pour un commercial d'auto, le nouveau duo lance, à l'automne de 1997 "Madame chante Dutronc", un album de chansons consacrées essentiellement au répertoire des années 60 du chanteur français.

Le groupe est constitué de:

* Roger Boudreault: guitare, basse
* Michel Gatignol: chant

Le groupe a aussi compté dans ses rangs:

* Michel Dinardo: percussions (1991-1995)
* Gilles Leblanc: guitare basse (1985-1986)
* Jacques Marchand: guitare (1986-1995)
* Robert Pelletier: percussions (1985-1986)
* Michel Smith: claviers (1985-1986)
Show More
Genres:
New Wave Alternative, Popolare, Post Punk, Folk, Punk, Alternative

No upcoming shows in your city
Send a request to Madame to play in your city
Request a Show
Madame's tour

Bandsintown Merch

Live Collage Sweatshirt
$45.00
Rainbow T-Shirt
$30.00
Circle Beanie
$20.00

About Madame

There are at least two artists named Madame--the Polish group specified below, and a Quebecois band.

1. Madame - polska nowo-falowa grupa muzyczna, istniejąca w latach 1984-1986.

Powstała w Warszawie 1984 roku z inicjatywy Robert Gawlińskiego (śpiew) we współpracy z Jackiem Perkowskim pseudonim "Perkoz" (gitara elektryczna, później w T.Love), Krzysztofem Dominikiem (instrumenty perkusyjne, później menadżer Hey) i Piotrem Jóźwikiem (gitara basowa). Na przestrzeni lat w grupie występowali również gitarzysta Robert Sadowski, a także basiści Leszek Biolik (później Republika) i Tomasz Jaworski pseudonim "Kciuk" (później m.in. zespół Tadeusza Nalepy) oraz perkusista Sławomir Słowiński.

Pierwszy ważny koncert dla zespołu (już z Sadowskim) miał miejsce w 1984 roku w Jarocinie gdzie grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki” konkursu. Muzycy wystąpili również na łódzkim Rockowisku ’84 oraz poznańskiej Rock Arenie ’85. w 1985 roku wzięli udział w Rock Opolu. Swój jedyny album zespół nagrał w 1986 na żywo w warszawskim klubie "Remont" (kiedy Gawlińskiemu i Sadowskiemu towarzyszyli Kciuk i Słociński). Album „Koncert” ze względu na zaginięcie taśm ukazał się dopiero po trzynastu latach. Cecha charakterystyczną „Koncertu” okazało się zimne, niemal odhumanizowane brzmienie.

„Koncert” dokumentuje ostatni koncert zespołu, grupa rozpadła się jeszcze w 1986 roku. Muzycy Madame ponownie współpracowali dopiero przy okazji nagrywania solowej płyty Gawlińskiego „X” z 1998 roku.

Grupie Madame poświęcono fragment filmu „My Blood Your Blood” telewizji BBC o polskim rocku.
________________________________________

Zespół powstał w grudniu 1982 roku na Sylwestra w składzie: Robert Gawliński (śpiew), Jacek "Perkoz" Perkowski (wtedy miał ksywkę "Perełka") - gitara, Piotr "Józek" Joźwiak - bas, Krzysztof Dominik - perkusja. Pod koniec 1983 zamiast "Perełki", który poszedł do Azylu P, przyszedł Robert Sadowski.
Poczatkowo Madame grała muzykę lekko popową. W 1984 roku w Jarocinie zagrali w dniu zatytulowanym "Czy POP nas zje?". Zaprezentowali wtedy trochę numerów "nowofalowych" i trochę starszych, w których odnaleźć można było ślady Kajagoogoo, czy Eurythmics. Wtedy w Warszawie istniało wiele zespolów, które wyglądały kolorowo - trochę jak Oddział Zamknięty skrzyżowany z The Cure, a grały lżejszą muzykę z elementami nowej fali, new romantic i muzyki w stylu The Police. Przykładem są Roxa, ZOO czy Szklany Markiz albo pozniej O' Ya.
Po podjęciu współpracy z Chełstowskim muzyka Madame zmieniła się. Zaczęli grać w klimatach Made In Poland, czy Variete - czyli muzykę inspirowana dokonaniami Joy Division.Sadowski - skądinąd znakomity muzyk i fan Hendrixa - ograniczał się w Madame do grania akordów. Gitarzysta nastawił się na brzmienia. W 1984 używał głównie flangera i chorusa, natomiast w 1985 często można go było spotkać grającego na syntezatorze gitarowym Roland. Początkowo pożyczal go od Aya RL, a później kupił sobie własny.
W pewnym okresie czasu Gawliński bywał częstym gościem Igora Czerniawskiego i ten poprosił go o napisanie tekstu do jednego z jego kawałków. Tak powstał "Wariant C", który znalazł się na pierwszej (czerwonej) płycie grupy Aya R.L.
Jakoś chyba w 1985 roku Krzysiek Domink został powołany do wojska i koncerty Madame stanęły pod znakiem zapytania. Jednak po dwóch tygodniach "świrowania" udało mu się wyjść. Wrócił akurat na dość ważny koncert zespołu w Stodole w W-wie. Obcięty był prawie na zero. Podobno, gdy zespół żegnał Dominika, obiecali mu, że nie wezmą innego bębniarza i będą grać z automatem. Podobna historia z wojskiem trafiła sie niedługo "Józkowi". Ale on nie załatwil tego odpowiednio i musiał odpracowywać wojsko. Przez to nie miał czasu na granie i w rezultacie podziękowano mu za współprace. Natomiast Dominik odszedł sam w 1986 roku. Dla niego zespół zaczął grać za ciężko, za bardzo dołująco. Był zdania, że Gawliński powinien grać muzykę bardziej komercyjną. Już wtedy miał w sobie żyłke menadżerska... później dał się poznać jako zarządzający sprawami Hey i Nosowskiej. Po Madame grał przez chwilę w Maanam, a potem zupełnie zrezygnował z kariery muzyka.
Nie było basisty, więc na basie zaczął grać Gawliński (przedtem grywał na tym instrumencie w zespole Gniew), a nowym perkusistą został Sławek Słociński.
Zespół wydał single w Tonpressie i płytę LIVE, która ukazała się dopiero po trzynastu latach. Na basie zagrał gościnnie -Tomasz "Kciuk" Jaworski. Materiał na płytę nagrany został w Rivierze w W-wie w dniach 3-4 października 1986. Muzycy sesyjni w nieznacznym stopniu zmienili brzmienie Madame. Sadowski i Gawliński utrzymali ich w ryzach i zmusili do odgrywania własciwych dźwieków i rytmów.
W wywiadzie dla Magazynu Muzycznego 1989/02 Gawliński tak mówi o rozpadzie Madame: Głównym powodem naszego rozstania był mój konflikt z Robertem Sadowskim na tle artystycznym. Powoli oddalaliśmy się od siebie tak konsekwentnie, iż znaleźliśmy się w zupełnie innych światach. Coraz trudniej było nam znaleźć wspólny język. Robert starał się podporzadkować mnie swoim koncepcjom, ideologiom, swojemu myśleniu. Coraz częściej odrzucał on moje teksty, proponując w zamian swoje, złożone z fragmentów moich myśli. Gdy odszedł perkusista Krzysztof Dominik kryzys sie pogłębił. Ze swoim fatalizmem i obsesyjnym katastrofizmem nie sprzyjał dobrej atmosferze także nowy bębniarz Sławek Słociński. Coraz trudniej było zdobyć się na kompromis., czułem się osaczony. Musiałem odejść, ale zostawiłem nazwę, żeby łatwiej było im funkcjonować. Nie wykorzystali tego. Gdy Gawliński udzielał tego wywiadu, był już wokalistą zespołu Opera, który oprócz niego tworzyli członkowie byłej Republiki. Po jego odejściu w kapeli zaczął śpiewać Jarek Wajk, ale jakoś nic z tego nie wyszło i zespół sie rozpadł...
Później Sadowski grał m in w grupach Deuter, Houk, Kobong. Gawliński śpiewał w Made in Poland, Didet Bidet, Zlotousty i Anioly (Gogo Szulc - perkusja, Marcin Ciempiel - bas, Marek Jackowski - gitara) aż wkońcu założył Wilki.

2. Fondé à Alma à la fin de 1982 autour de Michel Gatignol, Jacques Marchand et Roger Boudreau, Madame s'établit à Montréal l'année suivante et atteint la finale du concours L'empire des futures stars organisé par la station de radio CKOI-MF. Après avoir recruté trois autres musiciens, Madame se fait remarquer lors du spectacle de la relève RIDEAU en mai 1985. La chanson "On veut pas payer" fait belle figure au palmarès et amène la sortie d'un premier album et une tournée du Québec.

Madame remporte le Félix du groupe francophone de l'année au Gala de l'ADISQ de 1986. Puis Boudreau, Gatignol et Marchand poursuivent l'aventure à trois et lancent l'album "Eldorado en 1987 qui connaît un certain succès avec les chansons "Propriétaire" et "Tous les jours" et leur amène de nouveau le Félix du groupe francophone de l'année en 1988.

Musique Plus diffuse en 1990 un spectacle que le groupe donnait peu de temps auparavant au Club Soda de Montréal. L'album "Wéké!", lancé en 1991, présente une facette plus rock du groupe, qui participe cette année-là aux Francofolies de Montréal, puis à celles de La Rochelle à l'été 1992. Après la sortie de "Le beau pays" en 1994, Madame effectue une tournée d'un an avant d'effectuer une remise en question qui amène le départ de Jacques Marchand. Après avoir été choisi pour interpréter une adaptation de la chanson "Mini, mini, mini" pour un commercial d'auto, le nouveau duo lance, à l'automne de 1997 "Madame chante Dutronc", un album de chansons consacrées essentiellement au répertoire des années 60 du chanteur français.

Le groupe est constitué de:

* Roger Boudreault: guitare, basse
* Michel Gatignol: chant

Le groupe a aussi compté dans ses rangs:

* Michel Dinardo: percussions (1991-1995)
* Gilles Leblanc: guitare basse (1985-1986)
* Jacques Marchand: guitare (1986-1995)
* Robert Pelletier: percussions (1985-1986)
* Michel Smith: claviers (1985-1986)
Show More
Genres:
New Wave Alternative, Popolare, Post Punk, Folk, Punk, Alternative

Get the full experience with the Bandsintown app.
arrow