Bandsintown Logo
Thursday, September 28th, 2017
7:00 PM
6 RSVPs
28. septembril 2017 esineb Tallinnas Vaba Laval hinnatud inglise laulja, lugudekirjutaja ja produtsent Fink. Erikülalisena astub üles Erki Pärnoja : EFTERGLOW. Kontsert toimub Finki peagi ilmuva uue täispika albumi „Resurgam“ Euroopa turnee raames. Piletid hinnaga 30 eurot on müügil Piletilevis. Ukselt 35 €.

Inglismaal Cornwallis sündinud ning hetkel Berliinis ja Londonis resideeruv laulja, lugudekirjutaja, produtsent ja DJ, kolmekordne prestiižika BMI lugudekirjutaja-auhinna laureaat Fink, kodanikunimega Fin Greenall, on koostööd teinud nii John Legendiga kui varalahkunud Amy Winehouse’iga ning tema laulukirjutaja-võimeid on ülistanud teiste seas Ed Sheeran, Bon Iver ja legendaarne bassist Pino Palladino. Tema loomingut on muusikakriitikud nimetanud nii „21. sajandi linnabluusiks“, „põgenemiseks digireaalsusest“ kui omalaadseks „muusikaloo tagasivaatepeegliks“.

Greenalli artistlik teekond sai alguse 1990ndate aastate keskel, mil ilmusid tema esimesed muusikalised katsetused koostöös ambienti produtsendi Hefneriga. Algusaegadel keskendus ta elektroonilisele muusikale, avaldas Ninja Tune’i leibli alt seiklusliku kõlaga sampletronica EP-d “Finkfunk” ja “Front Side Blunt Side” ning jõudis uuel aastatuhandel oma esimese kauamängivani “Fresh Produce”.

2006. aastal läbis Fink stilistilise muutuse, võttes kätte kitarri ning salvestades oma teise albumi “Biscuits for Breakfast” koos trummari Tim Thorntoni ja bassisti Guy Whittakeriga. Järgmine album, Lamb’i mehe Andy Barlow produtseeeritud “Distance and Time” (2007), sisaldas Finki läbilöögisinglit "This Is the Thing" ning järgneva albumi “Perfect Darkness” (2011) menu tekitas omakorda popimaailma suuruste seas nõudluse Greenalli lugudekirjutamisoskuse järele.

Praegu avaldab Fink oma loomingut iseeenda plaadimärgi, Ninja Tune’i tütarleibli R'COUP'D Records, alt, mille alt ilmus ka tema seni edukaim, mitmeid Euroopa albumitabeleid vallutanud sooja pastoraalse kõlaga neobluusi album „Hard Believer“ (2014).

Pärast vahepealset hingetõmbe-kõrvalprojekti “Fink’s Sunday Night Blues Club Vol. 1” avaldamist on Fin Greenall taas kokku saanud oma bändikaaslaste Thorntoni ja Whittakeriga, kellega koos ning mitmete erikülaliste abil on salvestatud ka uus, 15. septembril ilmuv stuudioalbum "Resurgam".

Eesti helilooja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja juhatab Finki kontserdi sisse oma tänavuse kauamängiva “Efterglow” helidega. Koos samanimelise kohalikest tippmuusikutest koosneva bändiga ette kantav impressionistlike kitarrikäikude, novelliliku ülesehitusega lugude ja ainuomaselt põhjamaise „maastiku-heliriba" tunnetusega kava on Pärnojale toonud juba nii tänavuse Tallinn Music Weeki (TMW) festivali artistipreemia kui mängukordi kuulsas USA raadiojaamas KEXP. 28. septembril astutakse Vaba Lavale koosseisus Erki Pärnoja kitarril, Tarvi Kull klahvpillidel, Kristjan Kallas trummidel ja Peedu Kass erinevatel bassidel.

Finki kontsert Tallinnas Vaba Laval toimub 28. septembril 2017. Piletid hinnaga 30 eurot on müügil Piletilevis. Pilet ukselt 35 €. Kontserdi korraldaja on Musiccase OÜ.

Loe lisaks: http://musiccase.ee/2017/02/hinnatud-briti-muusik-ja-laulukirjutaja-fink-esineb-sugisel-tallinnas